Pavadinimas

Vaikų dienos centras

VAIKŲ DIENOS CENTRO VEIKLA

Jau devintus metus bendruomenės centre veikia vaikų dienos centas. Norisi pasidalinti tuo, ką veikia vaikai po pamokų ir atostogų metu.

Vaikų dienos centrą lanko 15 vaikų. Vaikams, lankantiems vaikų dienos centrą sudarytos sąlygos turiningai praleisti laisvalaikį, užsiimti įdomia ir kūrybinga veikla. Čia ugdomi vaikų socialiniai, kasdieniniai gyvenimo, darbiniai įgūdžiai. Nuolat vyksta pokalbiai vaikams aktualiomis temomis: apie patyčias, alkoholio, rūkymo žalą, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Vaikai gauna maitinimą, mokomi gaminti sumuštinius bei kitokį maistą, pasiruošti arbatą, serviruoti stalą. Pagal pačių vaikų sudarytą budėjimo grafiką tvarkomos vaikų dienos centro patalpos.

Taip pat ugdomi darbiniai ir kūrybiniai įgūdžiai. Vaikai patys tvarko vaikų dienos centro aplinką, sodina, ravi ir prižiūri gėles, renka šiukšles miške. Kūrybingumą ugdo darydami įvairius darbelius iš popieriaus, modelino, piešdami, gamindami atvirutes, dalyvaudami kultūros centro skelbiamuose projektuose. Skaitydami knygas, žaisdami įvairius stalo žaidimus ugdo loginį mąstymą.

Kviečiame į užsiėmimus savanorius, kurie paįvairina vaikų dienos centro veiklą. Svečiavosi Šakių ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Antanaitienė, kuri vaikus supažindino ir pamokė asmens higienos įgūdžių. Taip pat svečiavosi menotyrininkė, dailės ir filosofijos mokytoja Virginija Janukevičienė, kuri vykdė projektą „Mano kambarys“. Šio projekto tikslas mokytis dirbti komandoje piešiant vieną darbą. Dirbdami vaikai mokėsi tolerancijos, bendradarbiavimo ir  bendravimo tarpusavyje. Pasitardami vieni su kitais ir vienas kitam padėdami vaikai dirbo noriai, kruopščiai ir kūrybingai. Mokytoja Virginija pažadėjo dar kartą apsilankyti ir vykdyti kitą projektą.

Vaikų dienos centrą atrado rėmėjai iš Vokietijos, kurie atsiunčia vaikams reikalingų daiktų, daugiausia rašymo reikmenų, šv. Kalėdoms saldžių dovanų ir kitokio maisto, vasaros pabaigoje gavome kuprines ir kitokias mokyklines priemones. Šioms šv. Kalėdoms taip pat neliksime be dovanų.  Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams.

Projekto vadovė  Vilma Sluoksnaitienė


VAIKŲ DIENOS CENTRE – SAVANORĖS IŠ ŠVEDIJOS

Prasidėjus vasarai Vaikų dienos centras sulaukė savanorių iš Švedijos. Šios šalies mokyklose veikia mokinių savanorystės projektai, kurie yra dalis privalomosios programos,be kurios mokiniai negali gauti mokykos baigimo pažymėjimo. Mokiniai pasirenka savanorystės sritį ir ją įgyvendina. Tai yra grupinis darbas.

Į Gelgaudiškį buvo atvykusios dvi savanorės iš penkių grupės narių.Tai Melina Frykman ir šiuo metu su tėvais gyvenanti gelgaudiškietė Erika Švabauskaitė. Merginos penkias dienas dirbo su vaikais, kurių metu įvairias užsiėmimais gilino anglų kalbos žinias.

Kiekvieną dieną vyko skirtingi uždiėmimai. Pirmąją dieną pavadinome „Draugystės tiltu“, jos metu susipažinome, prisistatėme vieni kitiems ir žaidėme susipažinimo žaidimus. Antroji diena buvo Gedulo ir Vilties diena – ėjome sutvarkyti ir uždegti žvakeles ant partizanų kapų. Trečioje diena buvo aktyvi: keliavome į kultūros centrą, kur mokytoja Edita mokė lietuvių liaudies šokių. Ketvirtąją dieną susipažinome su dvaro istorija, mus maloniai priėmė ir daug papasakojo dvaro administratorė Diana. Na, o paskutiniąją  dieną atsisveikinome kavinėje „Vakarų užuovėja“ vaikai merginoms įteikė savo pagamintas atminimo dovanėles.

Savanoriai – tai žmonės, kurie dalina savo laiką ir darbus, kad būtų gerakitiems. Merginų iš Švedijos kelionę finansavo įmonė AB NERO BYGG (savininkas Nerijus Malaševičius) bei Erikos tėvai Sigutė ir Arūnas Švabauskai.

Apklausa

Ar bendruomenės centro veikla prisideda prie Gelgaudiškio klestėjimo ir jo vardo garsinimo?

Balsuoti Visos apklausos

Renginių kalendorius

Bendruomenės veikla

X