Pavadinimas

Svarbūs įvykiai

Sėkmingos žaidynės

Sėkmingos žaidynės

Kovo 19 dieną Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre įvyko sporto žaidynės Šakių rajono bendruomenių  BCA taurei laimėti bei vietos bendruomenių metams paminėti. Tokio tipo rungtynės organizuojamos kas antri metai ir šiemet jos pasižymėjo  tikrai gražiu susitelkimu, draugiškumu  ir – ko labiausiai sportinėse varžybose tikimasi – veržlumu. Šventę gerais įkvepiančiais linkėjimais pradėjo BCA pirmininkė Grina Šnirpūnienė ir Žemdirbių sąjungos  pirmininkas Rimantas Valiukas. Komandos varžėsi  smiginio, baudų mėtymo, stalo teniso, rankų lenkimo, virvės traukimo rungtyse.  Daugiausiai dalyvių pritraukė smiginio rungtis – net 67 sportininkus.

 

Gelgaudiškio bendruomenę stalo teniso rungtyje atstovavo Dainius Indriūnas (užėmė I vietą), Ramūnas Bulota (užėmė III vietą), Svajūnas Jurkšaitis,  Gintarė Patašiūtė, Augustė Jociūtė (užėmė I vietą); baudas metė Karolis Urbanavičius, Dovydas Urbanavičius, Šarūnas Urbanavičius, Gintarė Patašiūtė, Aldona Bartkuvienė; smiginio rungtyje varžėsi Edgaras Jevaitis, Dainius Indriūnas, Svajūnas Jurkšaitis, Genė Žilinskienė, Augustė Jociūtė; rankas lenkė Julius Karalius (užėmė II vietą) ir Martynas Dumbliauskas: virvės traukimo rungtyje Julius Karalius,  Martynas Dumbliauskas, Edgaras Jevaitis, Genė Žilinskienė, Aldona Bartkuvienė užėmė III vietą.

Apibendrinus visus rezultatus Gelgaudiškio bendruomenės centro ,,Atgaiva“ komanda užėmė III vietą ir jai buvo  įteikta ,,Audros“ klubo prezidento Kęstučio Smirnovo įsteigta  taurė, o ketvirtųjų Bendruomenių žaidynių stalo teniso čempionais paskelbta mūsų komanda, kuriai buvo  įteikti  Seimo nario Mindaugo Basčio medaliai ir dar laukia BCA žadėta staigmena.

Genė Žilinskienė

Finalinis eismo saugumo renginys

Finalinis eismo saugumo renginys

Vasario 10 dieną  Skėmiuose, Radviliškio r. (Skėmių traktieriuje) vyko Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir konkurso partnerės Kaimo bendruomenių sąjungos projekto  „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ finalinis geriausių saugų eismą propaguojančių organizacijų apdovanojimų renginys.

Šiame konkurse dalyvavo ir antroje susivienijimų grupėje trečiąją vietą laimėjo Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, suvienijęs 5 organizacijas: Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centrą (Birutė Navikienė),  Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gelgaudiškio padalinį (Regina Ūsienė, Lina Uždravienė),  Šakių rajono neįgaliųjų draugiją (Saulius Rakauskas),  Skirsnemunės bendruomenės centrą (Edita Lendraitienė), Smalininkų bendruomenės centrą (Vanda Stonienė).

Pirmoje susivienijimų grupėje trečią vietą laimėjo Šakių rajono Zanavykų muziejus (Rima Vasaitienė), suvienijęs Slavikų seniūnijos bendruomenės centrą (Renata Baltrušaitienė) , Šakių „Varpo“ mokyklą (Vitas Daniliauskas), Sporto ir laisvalaikio klubą „Vėjas“ (Mindaugas Balčiūnas),  Kriūkų bendruomenės centrą (Lilija Liutvinienė), Sintautų, Lukšių bendruomenės centrus ir neformalią jaunųjų policijos rėmėjų grupę.

Gelgaudiškiečiai buvo apdovanoti specialiu prizu – atminimo lenta „Aktyviam saugumo kelyje puoselėtojui, ilgamečiam projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyviui”. Projekto vadovė Genė Žilinskienė.

Renginys sukvietė daugiau nei šimto konkurse dalyvavusių organizacijų atstovus iš visos Lietuvos. Kartu su projekto organizatoriais  ceremonijoje  dalyvavo ir nominantus apdovanojo  Susiekimo ministras  Rimantas Sinkevičius.

 

Sėkmė eismo saugumo konkurse

Sėkmė eismo saugumo konkurse

Gelgaudiškio bendruomenė užėmė trečiąją vietą konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“. Vasario 10 d. Skėmų bendruomenėje (Radviliškio rajonas) vyks apdovanojimai. Eismo saugumo renginių vadovė Genė Žilinskienė džiaugiasi, kad atliktus darbus gana aukštais balais įvertina ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

Sveikiname

Sveikiname

Sveikiname bendruomenės narę Gitaną Gudiškienę, tapusią  MAXIMOS metų moterimi. Gitana ne tik moteriškai žavi, rūpestinga ir draugiška kolektyvo narė, bet ir novatorė darbe bei aktyvi bendruomenės veikėja. Ji yra daugiabučio namo komendantė – organizavo namo kiemo sutvarkymą, vaikų žaidimų aikštelės įrengimą. Gitanos hobis – nėriniai. Tikimės ir jos darbų parodos. Sėkmės Gitana visuose gyvenimo baruose.

Bendruomenių diena 2016

Birželio 11 dieną Gelgaudiškio vasaros estradoje

Šventės akimirkos Nuotraukų galerijoje

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

2015 metų liepos 11 dieną Naisiuose buvo įvardintos mažosios Lietuvos kultūros sostinės. Jų paskelbta po vieną visoje dešimtyje respublikos apskričių. Marijampolės regione šis garbingas vardas ir regalija – vėliava su užrašu „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – 2016“ – suteiktas Gelgaudiškiui. Ją iš Kultūros ministerijos atstovų ir mažosios sostinės mecenato bei idėjos autoriaus Ramūno Karbauskio rankų priėmė dabartinis Gelgaudiškio bendruomenės centro pirmininkas Artūras Varankevičius ir buvęs ilgametis Gelgaudiškio kultūros centro renginių organizatorius ir direktorius, buvęs Gelgaudiškio bendruomenės centro pirmininkas, dabar Šakių rajono mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis. Priimdami regaliją jie sakė, kad tai visos bendruomenės ir daugelio jos rėmėjų nuopelnas. Bendruomenės, kuri suprasdama per kelis šimtmečius tausotą ir saugotą kultūrinį Gelgaudiškio dvaro paveldą, šiais laikais su entuziazmu telkėsi ir vienijo jėgas, siekdama jo atgaivos. 2002 metais, sukrutus kaimo bendruomeniniam judėjimui, aktyviausi gelgaudiškiečiai pirmieji Šakių rajone susibūrė į bendruomenę „Atgaiva“. Idėja gaivinti Gelgaudiškio praeitį ir prikelti ją šių dienų tarnystei buvo vienas iš svarbiausių tikslų, kuris pradėjo materializuotis 2004-aisiais metais, kai Gelgaudiškis minėjo savo 500 metų jubiliejų. Tada gelgaudiškiečiai jau aiškiai galėjo įvardinti, kad Gelgaudiškio dvaras yra šios vietovės praeities ištakos ir ateities vizija. 2009 metais prasidėjo dvaro rūmų restauracija, kuri atnešė dar labai daug išbandymų – fizinių ir moralinių. Dabar, kai Sėkmės žvaigždė staiga plykstelėjo tokio brangintino įvertinimo pavidalu, rodos, ir vargų nebuvo. Buvo ir yra tik džiaugsmai, kad Gelgaudiškis, pats specialiai to nesiekdamas, o tik stengdamasis sąžiningai dirbti savo visuomenės labui, tapo įvertintas kaip mažoji Lietuvos kultūros sostinė.

V. Šekspyro paminėjimas

V. Šekspyro paminėjimas

Šiemet nuo didžiojo anglų poeto ir dramaturgo V.Šekspyro mirties praėjo 400 metų. Ne visai tiesa būtų, kad jis tik anglų, nes jis visos Vakarų kultūros didysis kūrėjas, pasiekęs ne tik poetinių, bet ir filosofinių gelmių, kalbėjęs mums apie laiką, meilę, išdavystę, niekšybę, kerštą.

Balandžio 22d., pasitinkant V.Šekspyro datą (jis gimė ir mirė balandžio 23 dieną), Gelgaudiškio dvaro rūmuose buvo surengtas vakaras. Muzikos lietuvių kalbos mokytojos subūrė būrelį gabių jaunų žmonių, kurie ne tik deklamavo sonetus, bet ir puikiai perteikė XVI a. atmosferą pasipuošę dvaro kostiumai, bet ir pasitelkę šiuolaikines technologijas. Skambėjo fortepijono muzika (M.Antanaitytė, U.Patašiūtė, T.Ignatavičius)),  aidėjo Šekspyro sonetai (I.Urbonavičiūtė, K.Bybartaitė, U.Samajasukaitė), labai poetiškai nuskambėjo Romeo ir Džiuljetos (Kamilė Danielevičiūtė ir Feliksas Remeika) dialogas, tragiškas Hamleto monologas (Tomas Ignatavičius). Scenoje pasirodę šokėjai (D. Urbonavičius, D.Čekauskas, U.Samajauskaitė, I.Urbonavičiūtė, K.Bybartaitė, F.Remeika)   sukūrė nepakartojamą baliaus pas Kapulečius vaizdą. V.Šekspyro biografiją pristatė G.Samajauskienė ir D.Aniulienė, o legendas apie abejotiną kilmę žaismingai pateikė I.Ignatavičienė.

            Šiemet, kai minint V.Šekspyro datą, galima tik palinkėti visiems pasimėgauti daugybe filmų ir spektaklių, pastatytų pagal jo dramas, paskaityti nemirtingųjų sonetų. Galbūt V.Šekspyras iš naujo grįš, nugalėjęs laiką, iš naujo mokys mylėti, ieškoti tiesos, maištauti ,,prieš negandų marias“.

Kuriame saugią bendruomenę

Kuriame saugią bendruomenę

Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“ aktyviai dalyvauja kuriant saugią bendruomenę. Viena iš pagrindinių 2015 metų bendruomenės veiklos plano sričių - rūpintis gyventojų saugumu, ugdyti bendruomeniškumą ir skatinti jos narius  dalyvauti saugios aplinkos kūrime, gerinti policijos ir bendruomenės bendradarbiavimą, didinti gyventojų pasitikėjimą policija.

 

Skaityti daugiau...

Matematikų sambūris

Matematikų sambūris

            Gelgaudiškis - šiemet mažoji kultūros sostinė. Jame vyksta daug įvairių renginių. Vienas jų buvo skirtas matematikams. Balandžio 8 dieną Gelgaudiškyje vyko Šakių rajono matematikų sambūris – seminaras tema MATEMATIKOS AKTUALIJOS ŠIUOLAIKINĖJE MOKYKLOJE. Renginį organizavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja metodininkė Valda Valaitienė ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Aušra Matulaitienė. Dalyviai esami, buvę matematikos mokytojai, matematikai ir prijaučiantys matematikai žmonės. Renginys vyko Gelgaudiškio dvare. Netradicinė aplinka leido matematikams pasidžiaugti gražiomis dvaro erdvėmis ir maloniu bendravimu su kolegomis.

            Į renginį susirinko beveik 40 matematikų. Dalyvavo VU matematikos mokslų daktaras Romualdas Kašuba, buvęs gelgaudiškietis, kilniaširdiškai sutikęs, savo žiniomis pasidalinti su kraštiečiais, jo bendramokslis matematikos rebusų fanas Petras Virbauskas. Seminaro metu lektoriai aptarė matematikos aktualijas, jų svarbą gyvenime, įdomius uždavinius, aiškinosi jų sprendimus. Pranešimą apie vykdomą projektą ir galimybes matematiką pateikti kūrybiškai skaitė Rūta Krištopaitienė Lekėčių mokyklos vyresnioji matematikos mokytoja. Po seminaro pietaudami matematikai dalijosi įspūdžais, kalbino seniai matytus kolegas. Džiugu, kad renginyje dalyvavo keletas mokytojų, kurie jau nebesisuka kasdienybės pamokų verpetuose, bet matematika jiems vis dar miela. Visiems buvo smagu pamatyti ir pakalbinti žmones, su kuriais bendravo ir dirbo kartu daug metų.

            Pavakare, pasivaikščioję sutvarkyto dvaro parko takeliais, pavasario saulės spindulių nutvieksti matematikai skirstėsi į namus, širdyje išsinešdami gražius įspūdžius.

 

Talka 2016

Talka 2016

Bendruomenė prisidėjo prie talkos „Darom 2016“ . Seniūnijos darbuotojai tvarkė dvaro sodo teritoriją, bendruomeniečiai estrados teritoriją, nuvalė lauko teniso aikšę, kultūros centro darbuotojai - Baronkapines, „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro bendruomenė - rinko šiukšles parko ir pažintinio tako teritorijoje, pagrindinės mokyklos moksleiviai tvarkė Nemuno pakrantę, vaikų darželio „Eglutė“ bendruomenė - savo aplinką ir aplink įstaigą esančią teritoriją. Džiaugiamės, kad gyvename puikioje geografinėje aplinkoje ir vis labiau kultūringėjame. Esame tikri šaunuoliai. Taip ir toliau tvarkykimės savo gyvenamąsias teritorijas.

Baigėsi vienas 2016 metų Gelgaudiškio – kultūros sostinės sportinio gyvenimo renginių  Gelgaudiškio bendruomenės krepšinio turnyras.

Plačiau...

 

Apklausa

Ar bendruomenės centro veikla prisideda prie Gelgaudiškio klestėjimo ir jo vardo garsinimo?

Balsuoti Visos apklausos

Renginių kalendorius

Bendruomenės veikla

X