Pavadinimas

Naujausi įvykiai

Nebūkime abejingi kasdien, čia ir dabar

Nebūkime abejingi kasdien, čia ir dabar

Kai mūsų šalies keliuose tiek daug skaudžių nelaimių, mirčių, nori nenori klausi, ką mes darome ne taip ? Kodėl reikia skelbti dar vieną karą – karą karui keliuose ? Keisti ir paradoksų kupini esame mes, žmonės, - mušame todėl, kad mylime. Kariaujame už taiką. Plačiau


Besibaigiant dviratininkų sezonui ir ruošiantis tamsiam paros metui


Gelgaudiškio švietimo įstaigos toliau kūrybiškai dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse. 2019“. Štai rugsėjo 25 dieną pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinukai kartu su savo mokytojomis, laikydamiesi saugaus eimo taisyklių, atvažiavo su savo dviratukais ir paspirtukais prie Gelgaudiškio dvaro.  Širdis džiaugėsi, kai senaja sidabrinių klevų alėja atskubėjo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Eglutė“ ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis. Šventės svečių nekantriai laukė Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro ugdytiniai. Pirmoji šventės užduotis – teisingai, tolerantiškai su kitais klasės ar grupės vaikais apvažiuoti keletą ratų. Po to kiekviena klasė ar grupė įveikė važiavimo testus. Dar viena užduotis – atsakyti į pateiktus klausimus, susijusius su saugiu važiavimu dviračiais, eismo dalyvių pareigomis, tvargingu dviračiu. Mokiniai dalinosi gerąja patirtimi, vertino kiekvieno dviračio tinkamumą važinėti . Šventės dalyviams buvo išdalinti atšvaitai. Saugaus eismo projektas toliau pratęstas  ir auklėjamojo darbo metu. Vaikams buvo primintos saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pasikartotos šviesoforo spalvų reikšmės. Vaikai darė įvairias užduotėles susijusias su saugiu eismu.
Po savaitės projekto dalyviai jau mėgavosi paroda „Prikelk dviratuką antram gyvenimui“. Kūrybiškumo netrūko nei vienai grupei: čia dviratis – informacijos nešėjas, čia – nešantis rudens lapų kalną, o štai mažasis- pasiruošė atlaikyti žiemos šalčius ir nutarė pavežėti seniukus besmegeniukus. 
Darželio kieme buvo suorganizuotas renginukas „Būk saugus, būk atidus“. Kartu su tėveliais vaikai atliko  bendrą  kūrybinį  darbą „Saugus kelias į darželį“. Ugdomosios veiklos metu, siekiant renginių metu įtvirtinti įgytas žinias, buvo diskutuota saugaus eismo temomis, atliktos žaidybinės užduotys, mokytasi eileraštukų, mintos mįsles. 
„Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre kūno kultūros pamokų metu buvo atlikti testai „Vis greičiau ir saugiau“, kurie padėjo įvertinti mokinių važiavimo dviračiu įgūdžius: važiavimas „gyvatėle“, „liepteliu“ ir „aštuoniuke“, lėtas važiavimas ir greitas važiavimas. Greičio užduotį atliko po vieną, kad būtų saugiau. Vyko dviračių orientacinio „Ratuotas ir orientuotas“ varžybos, kuriose reikėjo surasti pasislėpusias raides ir perskaityti žodį. O galintys važiuoti gatvėse važiavo miestelio gatvėmis- „Žalia, geltona, raudona“. Su mokiniais aptarta kada ir kodėl panaudoti kiekvieną važiavimo stilių. Atlikus rezultatų analizę mokiniai įsivertino savo gebėjimus, numatė ką dar galėtų tobulinti. Mokiniams užduotys parinktos pagal jų gebėjimus, kas nemokėjo važiuoti dviračiu, galėjo važiuoti paspirtuku. Daugeliui mokinių reikia moktis rodyti posūkius ranka, todėl buvo atliekami pratimai lavinantys šiuos įgūdžius. 
  Atlikę visas projekte numatytas veiklas padarėme išvadas:
1.Norint gerai atlikti testus reikia daugiau praktikos važiuojat dviračiu (paspirtuku).
2. Laikytis saugaus elgesio taisyklių. Pažeidimai: saugus atstumas nesilaikymas, saugaus greičio nepasirinkimas, susikaupimo stoka, kelio sąlygų neįvertinimas (duobės, akmenys...), neteisingas posūkio rodymas. 
3. Labai svarbus pasirengimas važiavimui: techniškai tvarkingas dviratis (paspirtukas), šalmas, liemenė. Mokykloje šiomis priemonėmis mokiniai aprūpinti, o namuose dažniausiai dar turi liemenę, o šalmo neturi.
Išmokome dar vieną saugaus eismo pamoką. Belieka žinias taikyti praktikoje ir visada jausti atsakomybę už savo veiksmus kelyje ir aplinkoje. 
 

Atgal 1 2 3 4 Kitas

Apklausa

Ar bendruomenės centro veikla prisideda prie Gelgaudiškio klestėjimo ir jo vardo garsinimo?

Balsuoti Visos apklausos

Renginių kalendorius

Bendruomenės veikla

X